Jak wziąć udział w akcji?

Opracuj temat:
Świat za sto lat. Jaki będzie?

Aplikacja i www.

Pobierz bezpłatną aplikację “Kapsuła Czasu” ze Sklepu Play lub App Store lub wyślij przez naszą stronę.

Stwórz

Powyższy temat przedstaw na nagraniu lub pracy plastycznej lub pracy literackiej.

Wyślij

Wyślij nam swoje nagranie/pracę za pośrednictwem aplikacji lub naszej strony.

Twoje praca/nagranie zostanie zamknięte w Kapsule Czasu i przechowane przez sto lat!

Serce Kapsuły Czasu to ogólnopolska akcja społeczna. Zadaniem jej uczestników jest stworzenie prac plastycznych, literackich oraz nagrań, które zamknięte we wnętrzu Kapsuły Czasu stanowić będą jej serce.

Wybierz się razem z nami w przyszłość i zachowaj dla następnych pokoleń swoją wizję świata oddalonego o sto lat od dzisiaj!

Na Serce Kapsuły Czasu składać się będzie tysiące prac przedstawiających wizje świata przyszłości, które – dzięki zachowaniu ich w czasie – staną się naszym dziedzictwem, wspólnie podarowanym następnym pokoleniom. Dotychczas, w czterech edycjach akcji, zorganizowanych w formie konkursowej, zebraliśmy blisko 4 000 prac plastycznych i literackich z całej Polski, których autorzy interpretowali temat: „Świat za sto lat. Jak go sobie wyobrażasz”.

Każdy uczestnik, który chce aby jego praca/nagranie znalazła się w Kapsule Czasu w formie oryginalnych dokumentów papierowych lub oryginalnych zapisów na nośnikach multimedialnych, proszony jest o wysłanie swojego dzieła pocztą na adres Fundacji IDEANOVA (ul. Syrokomli 3/1, 30-102 Kraków). Prosimy o dołączenie wypełnionego formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest tutaj.

Regulamin akcji społecznej „Serce Kapsuły Czasu” dostępny jest tutaj.

Aplikacja mobilna „Kapsuła Czasu” dostępna jest bezpłatnie w Sklep Play i App Store.

Akcja Społeczna pn. „Serce Kapsuły Czasu” jest trzecim etapem ogólnopolskiego projektu „KAPSUŁA CZASU”.
  • Pierwszym była budowa mobilnej formy rzeźby architektonicznej „Kapsuła Czasu”, której  lokalizacją bazową będzie prestiżowe miejsce w Krakowie, a która podróżować będzie po Polsce.
  • Drugim etapem był konkurs plastyczny i literacki „Serce Kapsuły Czasu”, który w czterech kolejnych edycjach zebrał przeszło 4 000 prac plastycznych i literackich przedstawiających wizje przyszłości mieszkańców polski. Wszystkie te prace zostały ocenione przez profesjonalne jury i umieszczone w Kapsule Czasu w formie oryginalnych dokumentów papierowych oraz elektronicznego zapisu na dysku pamięci. Wybrane prace można zobaczyć w naszej galerii.
  • Trzecim etapem przedsięwzięcia jest ogólnopolska akcja społeczna polegająca na przesyłaniu prac plastycznych i literackich, a także nagrań video za pośrednictwem aplikacji mobilnej iOS i Android.

Dołącz do tysięcy uczestników i wyślij do Kapsuły Czasu Twoją wizję świata przyszłości!

Wyślij e-mail
Nasz Youtube
Instagram