Serce Kapsuły Czasu to ogólnopolska akcja społeczna. Zadaniem jej uczestników jest stworzenie prac plastycznych, literackich oraz nagrań, które zamknięte we wnętrzu Kapsuły Czasu stanowić będą jej serce.

Na Serce Kapsuły Czasu składać się będzie tysiące prac przedstawiających wizje świata przyszłości, które – dzięki zachowaniu ich w czasie – staną się naszym dziedzictwem, wspólnie podarowanym następnym pokoleniom. Dotychczas, w czterech edycjach akcji, zorganizowanych w formie konkursowej (więcej tutaj), zebraliśmy blisko 4 000 prac plastycznych i literackich z całej Polski, których autorzy interpretowali temat: „Świat za sto lat. Jak go sobie wyobrażasz”.

Dołącz do tysięcy uczestników i wyślij do Kapsuły Czasu Twoją wizję świata przyszłości!

Opracuj temat:

Świat za sto lat. Jaki będzie?

Pobierz bezpłatną aplikację „Kapsuła Czasu” ze Sklep Play lub App Store.

Powyższy temat przedstaw na nagraniu lub pracy plastycznej lub pracy literackiej.

Wyślij nam swoje nagranie/pracę za pośrednictwem aplikacji.

Twoje przesłanie zostanie zamknięte w Kapsule Czasu i przechowane przez sto lat.

Akcja Społeczna pn. „Serce Kapsuły Czasu” jest trzecim etapem ogólnopolskiego projektu „KAPSUŁA CZASU”.

  • Pierwszym była budowa mobilnej formy rzeźby architektonicznej „Kapsuła Czasu”, której  lokalizacją bazową będzie prestiżowe miejsce w Krakowie, a która podróżować będzie po Polsce.
  • Drugim etapem był konkurs plastyczny i literacki „Serce Kapsuły Czasu”, który w czterech kolejnych edycjach zebrał przeszło 4 000 prac plastycznych i literackich przedstawiających wizje przyszłości mieszkańców polski. Wszystkie te prace zostały ocenione przez profesjonalne jury i umieszczone w Kapsule Czasu w formie oryginalnych dokumentów papierowych oraz elektronicznego zapisu na dysku pamięci. Wybrane prace można zobaczyć w naszej galerii.
  • Trzecim etapem przedsięwzięcia jest ogólnopolska akcja społeczna polegająca na przesyłaniu prac plastycznych i literackich, a także nagrań video za pośrednictwem aplikacji mobilnej iOS i Android.

Aplikacja mobilna „Kapsuła Czasu” dostępna jest bezpłatnie w Sklep Play i App Store.

Regulamin akcji społecznej „Serce Kapsuły Czasu” dostępny jest tutaj.

Wyślij e-mail
Nasz Youtube
Instagram