FABRYKA PORCELANY. KAPSUŁA CZASU W MIEŚCIE OGRODÓW

Fabryka Porcelany to szczególne miejsce na mapie Katowic, pełne kreatywnych ludzi, ciekawych inicjatyw i dobrego designu, który dopełnia i uwypukla niezwykły charakter miejsca dawnej fabryki. To właśnie tam wylądowała Kapsuła Czasu, która skłonić ma małych i dużych do refleksji nad przyszłością naszej planety, cywilizacji, a także samych Katowic. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji bez względu na wiek. Pozwólcie sobie pofantazjować. A jeśli lepiej wymyśla Wam się kiedy macie ku temu inspirację, zerknijcie na nasze podpowiedzi:

Katowice Miasto Ogrodów – Jak można genetycznie modyfikować rośliny? Jak może smakować pomidor w 2122 roku? Czy miasta będą bardziej zielone? Co będziemy jeść?

Węgiel kopalny – Czy za 100 lat wciąż będziemy wydobywać węgiel? W jaki sposób? A może zastąpią go inne źródła energii? Co powstanie w miejscu kopalni?

Budynki za sto lat – Jak będziemy mieszkać w Katowicach? Jak będą wyglądały nasze domy, mieszkania? Jaki sprzęt ułatwiający życie się w nich pojawi? Jakie zwierzęta będziemy trzymać w domach?

Please follow and like us:
Wyślij e-mail
Nasz Youtube
Instagram